Informacja SARS-CoV-2 (COVID-19)

Pragniemy przypomnieć, że wszystkie nasze samochody przed wynajmem są gruntownie czyszczone, a klamki, kierownica, dźwignia zmiany biegów i inne newralgiczne miejsca dezynfekowane. Ponadto celem minimalizacji ryzyka w związku z koronawirusem każda transakcja może zostać opłacona kartą, bez korzystania z gotówki. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

zamknij i nie pokazuj więcej >>>

Wróć na strone głównąOtwórz menu
Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych
Język polskiAngielskiHiszpański
Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczychWypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych
Wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych

Zarezerwuj samochód


Klasa samochodu


Odbiór samochodu


Zwrot samochodu

Wyślij pytanie

(jeśli zostawisz nr swojego telefonu, to oddzwonimy)

Twoje pytanie:

Chcemy mieć pewność, że nie wysyłasz spamu. Kliknij w kwadrat poniżej.

Czy auta z wypożyczalni to dobry wybór na środek transportu na wakacje?

Wypożyczanie samochodu wakacjeWyjazd na wakacje to szereg decyzji do podjęcia. Jedną z nich, prawie tak samo istotną jak cel i termin podróży jest środek transportu, jaki zostanie wybrany. Wśród wielu dostępnych opcji często wybierany jest wynajem samochodu z wypożyczalni. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom aut z wypożyczalni jako środka transportu na wakacje.

Wypożyczenie na trasę czy w miejscu pobytu?

Coraz popularniejsze w okresie wakacyjnym stają się wypożyczalnie samochodów. Wielu ludzi decyduje się na podróż wakacyjną w odległe miejsce środkiem transportu zbiorowego, zaś na miejscu na wynajem samochodu, by nie być zależnym jedynie od lokalnych atrakcji. Swoboda przemieszczania się komfortowym autem niezależnie od pory dnia dla wielu ludzi jest bardzo ważna, a jednocześnie przyjazd własnym pojazdem z domu do miejsca wypoczynku wydaje im się zbyt męczący czy mało komfortowy, albo wręcz niemożliwy. Drugą opcją jest wypożyczenia pojazdu na cały okres wyjazdu wakacyjnego. Dzięki temu od samego początku jesteśmy w pełni niezależni, zabieramy dokładnie to czego chcemy (a nie to na co pozwala nam przewoźnik) oraz nie jesteśmy zdani na ewentualne opóźnienia lub odwołanie lotu.

Lepsze parametry, większa dostępność

Co decyduje o wypożyczeniu samochodu na wakacje? Najczęściej jest to chęć zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa podróży nie w pełni dostępnego w przypadku własnego auta. Pojazdy z wypożyczalni mogą być niemalże nowe, są serwisowane na bieżąco, a dostępne opcje wyposażenia bywają naprawdę bogate. Co więcej, własny samochód często służy jedynie do dojazdów do pracy czy jazdy po mieście czy na niewielkie odległości. Może być po prostu zbyt mały na komfortową podróż w odległe miejsca.

Pojazdy z wypożyczalni mają komplet ubezpieczeń, które nie zawsze są wykupione dla własnego auta. W razie kłopotów technicznych zawsze można liczyć na pomoc. Kwestia przyzwyczajenia się do nowego, innego samochodu nie jest problemem - z reguły kierowca jeżdżący na co dzień do nowego auta przyzwyczaja się w ciągu maksymalnie jednego dnia. Samochody z wypożyczalni mogą posiadać wyposażenie, jakie nie jest dostępne we własnym aucie. W wypożyczalni z pewnością znajdzie się odpowiedni pojazd na różne potrzeby.

A co z kosztami?

Choć wynajem pojazdów nie jest bardzo tani, to jednak często bywa opłacalny. Wycieczki wakacyjne na terenie Europy bardzo często odbywają się z użyciem transportu samolotowego. Na miejscu jednak osoby decydują się na wynajem auta, by nie ograniczać swoich możliwości. Okazuje się, że wielokrotnie opcja przyjazdu komfortowym samochodem wynajętym w Polsce jest korzystniejsza niż koszt zakupu biletów lotniczych i wynajmu podstawowego samochodu na miejscu. Wakacje to czas relaksu, dla wielu ludzi podróżowanie nowoczesnym samochodem wysokiej klasy to sposób na odpoczynek, dawka luksusu, na którą mogą sobie pozwolić bez zobowiązań przy wypożyczeniu auta zamiast zakupie.

Pomysł wypożyczenia pojazdu na wakacje nie jest zły. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji rozważyć wszystkie za i przeciw, a także inne możliwości transportu. Dzięki temu wakacje powinny być udane i nie będziemy żałować dokonanych wyborów.

Powrót
Warunki wynajmu
Akceptujemy karty płatnicze American Express, Visa i Mastercard
Kontakt
Wypożyczalnia samochodów Szczecin - wynajem aut | Amigo Rent a Car